środa, 12 marca 2014

Turkusowo: kropeczki, listeczki, transparentne odciski i księżycowy kot

Bardzo brakowało mi masy plastycznej w turkusowych kolorach i długo się nie zastanawiałam nad zamówieniem kolejnych kostek wybrałam ponownie fimo bo już ją sprawdziłam i w sumie nie mam większych zastrzeżeń. Co do cernitu czy sculpey to jeszcze poczekam. Z tego co znalazłam w internecie na temat cernitu to wcale nie jest takie wow. Sculpey jest to jednorazowo spory wydatek i nie mam pewności co do efektu koloryzowania ale na pewno spróbuję, zwłaszcza, że podobno jest to najlepsza tego rodzaju masa. Na razie ćwiczymy umiejętności na sprawdzonych materiałach :) Za każdym razem mieszam kolory by uzyskać pożądany, ponieważ nie znalazłam idealnego.
Najbardziej jestem zadowolona z zakupu transparentnych ale wg mnie najlepiej sprawdzają się do odcisków, na które też już znalazłam sposób :)

Na początek marmurkowy olbrzym (6cm), święci się kolejny naszyjnik.. Jak skończę ten, dla którego zamordowałam pewną bluzkę :) ... tak, jak zwykle robię tysiąc rzeczy na raz.
Tu chciałam wypróbować jeden z najpopularniejszych motywów orientalnych

Lekko transparentna "tarcza" z kryształami

Księżycowy kot, efekt dłubania

 Grupowo z innymi, trzy najjaśniejsze zrobiłam bez mieszania z odcienia pastelowych fimo "mint" przypominają trochę gips, od teraz  będę używać tylko jako dodatek do rozjaśnienia innych. Pod kotem odciśnięte liście thuji.
A tu w powiększeniu odciski, do których użyłam wyszperanych drobiazgów,  przybrudzone złotem, trochę szkliste i transparentne, czyli to co tygryski lubią najbardziej. Zdjęcia robiłam pod światło4 komentarze:

 1. Przepiękne <3 Zdolniacha z Ciebie

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziewczyno, zadziwiasz mnie.. Kochałam twoje guziki z labradorytami, ale kiedy zobaczyłam te z kryształami.., Zapiera mi dech w piersiach!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej, jakie piękne! Podobają mi się zwłaszcza kryształowe! Nawet nie wiedziałam, że istnieją transparentne fimo :) ale pięknie wyglądają transparentne z kryształami. Sprzedajesz gdzieś może? Chętnie bym zakupiła do haftu koralikowego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kusi mnie fimo, ale tyle rzeczy mnie kusi, nowych wyzwań, że nie wiem kiedy zacznę ...
  Piękne, masz niesamowity potencjał !

  OdpowiedzUsuń